Streda, 20. jún 2018
Prevažne slnečno  15,5 °C
Mimoriadne správy

Úrady v Gaze zablokovali spustenie televízie pre ženy, podľa Hamasu nedostali potrebné povolenia

 Webnoviny  19. február 2018  37
Úrady v Gaze zablokovali spustenie televízie pre ženy, podľa Hamasu nedostali potrebné povolenia

GAZA 19. februára (WebNoviny.sk) - Úrady v Gaze zablokovali spustenie miestnej televíznej stanice pre ženy. Stalo sa tak tesne predtým, ako mala začať vysielať. Palestínske militantné hnutie Hamas, ktoré v Pásme Gazy vládne, oznámilo, že stanica Tajf TV nedostala potrebné povolenia. Televízia naopak tvrdí, že splnila všetky právne požiadavky.

Odporúčame:
Izraelské stíhačky zasiahli ciele vládneho hnutia Hamas, zranení štyria izraelskí vojaci

Ľudskoprávne skupiny dlhodobo kritizujú Hamas za nerešpektovanie práv žien v Pásme Gazy. Televízia pre ženy tam mala byť prvou svojho druhu. Jej cieľom bolo "ukázať palestínske ženy ako integrálnu súčasť spoločnosti, ako aj ich rolu pri jej budovaní".

Televízia sa však ľahko vzdať neplánuje. "Naša myšlienka ostáva a my budeme na nej ďalej pracovať," uviedli jej zástupcovia na Facebooku.

Viac k témam: Hamas, militanti, Palestína, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady v Gaze zablokovali spustenie televízie pre ženy, podľa Hamasu nedostali potrebné povolenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.