Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský premiér varuje pred sprísňovaním opatrení, ak sa víkendová karanténa neosvedčí

 Webnoviny  18. november 2020  90
Ukrajinský premiér varuje pred sprísňovaním opatrení, ak sa víkendová karanténa neosvedčí

18.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vláda pristúpi k zavedeniu prísnejších karanténnych opatrení, ak "víkendová karanténa" neprinesie v najbližších týždňoch pozitívne výsledky. Uviedol to v utorok ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Koronavírus


"Ak víkendová karanténa nezabezpečí potrebné zníženie sociálnych kontaktov, potom podľa analytikov o tri týždne môžeme denne prekračovať hranicu 20-tisíc pacientov," poznamenal Šmyhaľ podľa webu pravda.com.ua.

Šmyhaľ zdôraznil, že Ukrajina nesmie mať viac ako 12 až 15-tisíc nových prípadov denne. Ľudí vyzval, aby dodržiavali prijaté opatrenia, a podotkol, že prvé výsledky účinkov víkendovej karantény by mali byť viditeľné v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. V opačnom prípade vláda začne pripravovať prísnejšie obmedzenia - tvrdú karanténu a úplný lockdown.

Podľa údajov Johns Hopkins University dosiaľ na Ukrajine zaznamenali takmer 590-tisíc prípadov koronavírusu a viac ako 10 400 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, koronakríza, Koronavírus, pandemické opatrenia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský premiér varuje pred sprísňovaním opatrení, ak sa víkendová karanténa neosvedčí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.