Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament

 Webnoviny  14. júl 2021  142
Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister vnútra v utorok oznámil svoju rezignáciu. Dôvody svojho rozhodnutia však Arsen Avakov neposkytol. Jeho rezignáciu musí prijať ešte parlament, poslanci by ju mali zvážiť v stredu alebo vo štvrtok.

Päťdesiatsedemročný Avakov bol vo funkcii od roku 2014, v štyroch rôznych vládach a za dvoch prezidentov, a je tak najdlhšie úradujúcim ministrom vnútra v postsovietskej histórii Ukrajiny. Bol široko vnímaný ako jeden z najvplyvnejších členov ukrajinského kabinetu.

Prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v noci navrhol menovanie poslanca z vládnej strany Sluha ľudu Denysa Monastyrského ako kandidáta na nového ministra vnútra. Hlasovanie o jeho menovaní sa uskutoční v piatok.

Štyridsaťjedenročný Monastyrskyj je predseda parlamentného výboru pre uplatňovanie práva a člen Národnej rady pre protikorupčnú politiku. Rozhodnutie prijať prezidentovu ponuku bolo podľa jeho slov najťažšie v jeho živote.

Viac k témam: odstúpenie ministra, odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.