Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament
14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister vnútra v utorok oznámil svoju rezignáciu. Dôvody svojho rozhodnutia však Arsen Avakov neposkytol. Jeho rezignáciu musí prijať ešte parlament, poslanci by ju mali zvážiť v stredu alebo vo štvrtok.
Päťdesiatsedemročný Avakov bol vo funkcii od roku 2014, v štyroch rôznych vládach a za dvoch prezidentov, a je tak najdlhšie úradujúcim ministrom vnútra v postsovietskej histórii Ukrajiny. Bol široko vnímaný ako jeden z najvplyvnejších členov ukrajinského kabinetu.
Prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok v noci navrhol menovanie poslanca z vládnej strany Sluha ľudu Denysa Monastyrského ako kandidáta na nového ministra vnútra. Hlasovanie o jeho menovaní sa uskutoční v piatok.
Štyridsaťjedenročný Monastyrskyj je predseda parlamentného výboru pre uplatňovanie práva a člen Národnej rady pre protikorupčnú politiku. Rozhodnutie prijať prezidentovu ponuku bolo podľa jeho slov najťažšie v jeho živote.
Viac k témam: odstúpenie ministra, odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský minister vnútra Avakov podal demisiu, jeho rezignáciu musí prijať parlament © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini