Utorok, 27. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Ukrajinského prezidenta Zelenského hospitalizovali, do nemocnice nastúpil pre lepšiu starostlivosť
12.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý v pondelok oznámil, že mal pozitívny test na koronavírus, hospitalizovali. Jeho hovorkyňa Julija Mendelová pre agentúru The Associated Press povedala, že prezidentove symptómy sú naďalej mierne a na jeho stave "nie je nič vážne".
Podľa Mendelovej prijali Zelenského do nemocnice v Kyjeve, pretože "sú tam lepšie podmienky pre samoizoláciu a tiež starostlivosť o pacientov s koronavírusom". Ochorenie COVID-19 diagnostikovali aj Zelenského personálnemu šéfovi, ministrovi obrany a ministrovi financií.
Viac o téme: Koronavírus
Vo štvrtok Ukrajina zaznamenala rekordný denný prírastok nových prípadov nákazy koronavírusom - 11 057, celkovo tak v krajine potvrdili už viac ako 515-tisíc infikovaných a viac ako 9 400 súvisiacich úmrtí.
Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinského prezidenta Zelenského hospitalizovali, do nemocnice nastúpil pre lepšiu starostlivosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Európsky parlament čelí ochoreniu COVID-19, infikovaných je viac ako 170 ľudí
Danko tvrdí, že mu má obvinenie Matečnej zapchať ústa. Jeho vyjadrenia podľa Rašiho škodia vládnej koalícii
Do dvoch dobročinných zbierok na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika možno prispieť už len zopár dní
Členstvo v Trumpovej Rade mieru stojí miliardu eur, pripomenula ministerka hospodárstva Saková