Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinské orgány zadržali jedného z najbohatších ľudí v krajine Ihora Kolomojského

 Webnoviny   3. september 2023  142  
Ukrajinské orgány zadržali jedného z najbohatších ľudí v krajine Ihora Kolomojského

3.9.2023 (SITA.sk) - Pri vyšetrovaní podvodov na Ukrajine zadržali jedného z najbohatších ľudí v krajine. Ako referuje web news.sky.com, tamojší súd v sobotu večer nariadil zadržanie Ihora Kolomojského, na ktorého Spojené štáty uvalili sankcie.

Vplyvný ukrajinský podnikateľ čelí obvineniam v prípade podvodu a prania špinavých peňazí. Najbližšie dva mesiace strávi za mrežami.

Zintenzívňujú boj proti korupcii


Zadržanie Kolomojského prišlo v čase, keď sa Ukrajina usiluje zintenzívniť boj proti korupcii.

Podnikateľ, ktorý v prezidentských voľbách v roku 2019 podporoval súčasnú hlavu štátu Volodymyra Zelenského, je považovaný je jedného z triedy oligarchov, ktorí po páde Sovietskeho zväzu v roku 1991 nazhromaždili obrovské priemyselné bohatstvo a mali významný politický a ekonomický vplyv.

Kolomojskyj sa plánuje odvolať


Televízne zábery ukázali, ako Kolomojského po pojednávaní na okresnom súde v Kyjive v sobotu neskoro večer odvádzajú v modrej teplákovej bunde s logom futbalového klubu z mesta Dnipro, odkiaľ pochádza.

Kolomojskyj sa podľa Rádia Slobodná Európa plánuje odvolať voči verdiktu.

Viac k témam: Korupcia, Oligarchovia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské orgány zadržali jedného z najbohatších ľudí v krajine Ihora Kolomojského © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.