Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

 Webnoviny  22. september 2023  172  
Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

22.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajina podnikla raketový útok na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to Moskvou vymenovaný gubernátor prístavného mesta Sevastopoľ na polostrove Krym Michail Razvožajev.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNepriateľ spustil raketový útok na veliteľstvo flotily,“ uviedol Razvožajev na Telegrame.

Sevastopoľ, kde sídli ruská Čiernomorská flotila, je jedným z najväčších miest na polostrove Krym, ktorý v roku 2014 ilegálne anektovali ruské sily. Po raketovom útoku boli trosky „rozptýlené na stovky metrov“. Na miesto útoku smerovalo veľké množstvo sanitiek.Razvožajev varoval ľudí, že môže nastať ďalší útok a povedal obyvateľom, aby sa vyhýbali centru mesta a neopúšťali budovy.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.