Nedeľa, 9. august 2020
Prevažne slnečno  15,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina si vymení so separatistami zajatcov, Zelenskyj hovorí o najťažšej úlohe v roku

 Webnoviny  28. december 2019  51
Ukrajina si vymení so separatistami zajatcov, Zelenskyj hovorí o najťažšej úlohe v roku

28.12.2019 (Webnoviny.sk) - Kyjev očakáva, že výmena zajatcov s proruskými separatistami na východe Ukrajiny sa uskutoční v nedeľu. Uviedol to v sobotu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na výmene sa dohodli prezidenti Ruska a Ukrajiny počas decembrových mierových rokovaní v Paríži.

Zelenskyj a ruský prezident Vladimir Putin nenašli počas svojho prvého stretnutia kompromis, ktorý by viedol k ukončeniu vojny, dohodli sa však na oživení mierového procesu a výmene zajatcov. “Výmena by sa mala konať zajtra. Všetci na ňu čakáme," povedal Zelenskyj, ktorý ju označil za "najťažšiu úlohu v tomto roku".

Zástupcovia separatistov potvrdili, že by sa tak malo stať v nedeľu. Výmena by mala podľa nich zahŕňať 55 Ukrajincov a 87 povstalcov. Posledná takáto veľká akcia sa uskutočnila v decembri 2017, keď si strany navzájom vymenili 233 separatistov za 73 Ukrajincov.

Viac k témam: proruskí separatisti, východná Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina si vymení so separatistami zajatcov, Zelenskyj hovorí o najťažšej úlohe v roku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.