Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajina podľa Zelenského plánuje na budúci rok vyrobiť 30-tisíc dronov dlhého doletu
19.11.2024 (SITA.sk) - Ukrajina plánuje v budúcom roku vyrobiť najmenej 30-tisíc bezpilotných lietadiel s dlhým doletom, pričom pre podporu tohto zámeru chce vybudovať nové technologické centrum. Povedal to v utorok v parlamente krajiny prezident Volodymyr Zelenskyj. Drony podľa jeho slov pomôžu vykompenzovať nedostatok delostrelectva. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Kyjev si podľa Zelenského dal za úlohu vyrobiť aj 3-tisíc striel s plochou dráhou letu a hybridov dronov a rakiet a nájsť účinné protiopatrenie voči ruským dronom typu Šáhid. Tieto opatrenia majú byť súčasťou plánu odolnosti krajiny.
V októbri ukrajinský prezident povedal, že USA sa pripravujú pridelenie balíka pomoci v hodnote 700 až 800 miliónov dolárov na podporu ukrajinskej domácej produkcie zbraní s ďalekým dosahom.
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina podľa Zelenského plánuje na budúci rok vyrobiť 30-tisíc dronov dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Poškodenie dvoch káblov v Baltskom mori je podľa nemeckého ministra obrany sabotážouNasledujúci článok
Nemecká polícia zlikvidovala tábor protestujúcich neďaleko závodu Tesly
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO