Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -2,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video)

 Webnoviny  25. október 2022  49
Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video)

25.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina podľa prezidenta Volodymyra Zelenského dokázala počas ôsmich mesiacov ruskej vojny brániť svoju nezávislosť. Vyjadril sa tak v nočnom príhovore v deň, keď uplynulo osem mesiacov od začiatku ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské sily podľa Zelenského postupujú v čiastočne okupovaných oblastiach Donecka, Luhanska, Charkiva a Chersonu a majú v úmysle vziať si naspäť aj Zaporožskú oblasť a anektovaný Krym.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete," skonštatoval Zelenskyj a dodal, že „Rusko už teraz môže len žobrať. Žobrú o niečo v Iráne, pokúšajú sa niečo nasilu získať od západných štátov, vymýšľajú si rôzne príbehy o Ukrajine, zastrašujú, klamú".

Zelenskyj zároveň varoval, že nadchádzajúca zima bude „najťažšia v dejinách". „Nemáme právo poľaviť. K ukrajinskému víťazstvu musíme ešte prejsť dlhú cestu. Bude to náročná cesta," uviedol prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina ničí takzvanú druhú najlepšiu armádu na svete, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.