Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Ďalšia Orbánova opora končí. Generálny prokurátor odstúpil po tlaku zo strany novej vlády
- Orbán prešiel do protiútoku; obvinenia z korupcie sú podľa neho len snahou o likvidáciu Fideszu
- Lavrov vyhlásil, že sa stretne s Rubiom, rokovať budú o vojnách na Ukrajine aj Blízkom východe
- Starosta New Yorku vyzval na zatknutie Netanjahua, mesto na to podľa neho nemá právomoci
- 24 hodín vo vojenskej nemocnici v Dnipre: Tam, kde vojna nikdy nekončí
Učitelia držia druhý mesiac hladovku, turecká polícia ich zatkla
Webnoviny 23. máj 2017 786
ISTANBUL 23. mája (WebNoviny.sk) - Turecké úrady zadržali dvojicu prepustených pedagógov držiacich hladovku, ktorých obvinili z členstva v teroristickej organizácii. Uviedla to dnes turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.
Odporúčame:
Erdogan a Trump chcú spoločne čeliť vojne s terorizmom, aj napriek rozdielnym názorom
Vo väzbe skončili bývalá vysokoškolská profesorka literatúry Nuriye Gülmenová a niekdajší učiteľ základnej školy Semih Özakča. Obaja držia už 76 dní protestnú hladovku, ktorou sa domáhajú toho, aby sa mohli vrátiť naspäť do práce.
Hladovkári čerpajú výživu len z tekutých roztokov pozostávajúcich z citrónovej šťavy, cukru a soli. Obaja výrazne schudli a ich zdravotný stav sa podľa vyjadrení lekárov zhoršuje.
Odporúčame:
Erdogan bol znovuzvolený za predsedu strany AKP, voľbu sledovali desaťtisíce ľudí
Gülmenová a Özakča sú medzi viac než 100 000 štátnymi zamestnancami, ktorých prepustili z práce po neúspešnom pokuse o prevrat z vlaňajšieho júla. Do akej teroristickej organizácie mala údajne patriť dvojica zadržaných učiteľov, oficiálne miesta neuviedli.
Zo zosnovania prevratu bol obvinený exilový duchovný Fetullah Gülen. Samotný duchovný žijúci v USA akúkoľvek spojitosť s pučom odmieta. Turecké úrady napriek tomu spustili rozsiahle represie namierené voči jeho prívržencom. Zatknutých bolo vyše 47 000 ľudí.
Viac k témam: hladovka, tureckí učitelia, vojenský puč
Zdroj: Webnoviny.sk - Učitelia držia druhý mesiac hladovku, turecká polícia ich zatkla © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Veľká Británia po útoku v Manchestri zvýšila stupeň teroristickej hrozby na najvyšší – kritickýNasledujúci článok
Bezpečnosť na podujatiach? Podľa Nemecka je potrebné posilniť kontroly
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Jún priniesol mierny rast nezamestnanosti, dôvodom je prílev absolventov
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO