Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Twitter zakázal na platforme šíriť hoaxy okolo pandémie, ktoré spôsobujú zbytočnú paniku

 Webnoviny  24. apríl 2020  157
Twitter zakázal na platforme šíriť hoaxy okolo pandémie, ktoré spôsobujú zbytočnú paniku

24.4.2020 (Webnoviny.sk) - Twitter v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu zakázal na svojej platforme "neoverené tvrdenia", ktoré by mohli priamo viesť k zničeniu dôležitej infraštruktúry a spôsobiť všeobecnú paniku. Nové pravidlo sa týka napríklad príspevkov, ktoré priamo podnecujú k útokom na stožiare s vysielačmi pre 5G siete.

Šírenie konšpiračných teórií na sociálnych médiách o tom, že s 5G sieťami súvisí šírenie nového koronavírusu, napríklad vo Veľkej Británii viedlo k zničeniu niekoľkých takýchto stožiarov.

Viac o téme Koronavírus


Twitter nebude odstraňovať príspevky s dezinformáciami o víruse a 5G, kým nebudú obsahovať priame podnecovanie k akcii. Vo svojom oznámení uviedol aj príklady tvrdení, ktorých sa nové pravidlo týka - "5G spôsobuje koronavírus" Choďte zničiť mobilné stožiare vo vašej štvrti!" a "Národná garda práve oznámila, že po ďalšie dva mesiace neprídu žiadne ďalšie zásielky potravín. Bežte do obchodu s potravinami a všetko si kúpte."

Vedci konšpiračnú teóriu o spojitosti medzi ochorením COVID-19 a sieťami 5G razantne popierajú. Podľa nich je to nielen hlúpe, ale najmä biologicky nemožné.

Viac k témam: 5G sieť, hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter zakázal na platforme šíriť hoaxy okolo pandémie, ktoré spôsobujú zbytočnú paniku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.