Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone

 Webnoviny  21. január 2021  50
Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone

21.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna sieť Twitter zablokovala konto čínskej ambasády vo Washingtone po zverejnení komentára, že ujgurské ženy v provincii Sin-ťiang sú emancipované a prestali byť „strojmi na rodenie detí“.

Administratíva bývalého prezidenta Donalda Trumpa tento týždeň v rámci jedného z posledných rozhodnutí označila politiku Pekingu voči moslimským Ujgurom a iným etnickým menšinám v regióne Sin-ťiang za prejav „zločinov proti ľudskosti“ a „genocídy“.

Vynucovaná kontrola pôrodnosti


Hlavným dôvodom bola široko uplatňovaná politika vynucovanej kontroly pôrodnosti medzi ujgurskými ženami, ktorú vlani zdokumentovala agentúra The Associated Press.

K rozhodnutiu prispelo aj využívanie Ujgurov na nútené práce pri zbere bavlny alebo výrobe elektroniky.

Zakázaná dehumanizácia


Sporný status, ktorý čínska ambasáda zverejnila ešte 7. januára, podľa Twitteru porušuje pravidlá firmy v oblasti zákazu dehumanizácie.

Podľa štandardov firmy sa zakazuje „dehumanizácia skupiny ľudí založená na ich náboženstve, sociálnej triede, veku, telesnom postihnutí, vážnych chorobách, národnom pôvode, rase alebo etnicite“.

Viac k témam: Ujgurovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.