Sobota, 26. september 2020
Oblačno  5,1 °C
Mimoriadne správy

Turistka znesvätila pútnické miesto, v kontroverznom videu odstránila z hory drevený kríž

 Webnoviny  30. december 2020  66
Turistka znesvätila pútnické miesto, v kontroverznom videu odstránila z hory drevený kríž

30.12.2019 (Webnoviny.sk) - Litovskí predstavitelia odsúdili konanie čínskej turistky, ktorá znesvätila známe pútnické miesto krajiny - Horu krížov. Kontroverzné video zachytáva Číňanku, ako odstraňuje z hory drevený kríž na podporu prodemokratického hnutia v Hongkongu. Na Instagrame sa video objavilo už v novembri, do povedomia litovskej verejnosti sa však dostalo až tento víkend.

Dnes sme spravili dobrú vec. Naša vlasť je úžasná,” hovorí turistka vo videu po tom, čo kríž odhodí. Minister zahraničia Linas Linkevicius tento čin ostro odsúdil ako “hanebný vandalizmus, ktorý nebudeme tolerovať.

Nie je to však zjavne ojedinelý incident. Na fotografii zverejnenej na internete koncom novembra vidno na hore kríž počmáraný nápisom: "Snáď budú všetci švábi čoskoro odpočívať v pokoji. Snáď sa do Hongkongu vráti mier". Polícia už oba prípady vyšetruje.

Hora je posiata tisíckami krížov a je nielen kresťanským pútnickým miestom, ale aj symbolom odporu Litovcov voči sovietskemu režimu.Viac k témam: turistka
Zdroj: Webnoviny.sk - Turistka znesvätila pútnické miesto, v kontroverznom videu odstránila z hory drevený kríž © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.