Streda, 8. apríl 2020
Jasno  4,4 °C
Mimoriadne správy

Turecko zostrelilo v provincii Idlib stíhačku sýrskej armády, osud posádky nie je známy

 Webnoviny   3. marec 2020  26
Turecko zostrelilo v provincii Idlib stíhačku sýrskej armády, osud posádky nie je známy

3.3.2020 (Webnoviny.sk) - Turecko zostrelilo v utorok v sýrskej provincii Idlib sýrsku bojovú stíhačku. Ide pritom už o tretí takýto prípad od nedele. Sýrska armáda uviedla, že turecké sily zasiahli raketou stíhačku, ktorá bola zapojená do operácií proti "teroristickým skupinám" v Idlibe. Osud posádky nie je známy.

Turecko poslalo do Idlibu tisícky vojakov, aby podporili tamojších povstalcov, postup vládnych síl sa im však nedarí zastaviť.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyjadril nádej, že sa mu podarí sprostredkovať prímerie, keď sa neskôr počas týždňa zíde v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Rusko stojí v sýrskom konflikte na strane vládneho režimu. Turecko stratilo v bojoch s Ruskom podporovanými sýrskymi silami už 55 vojakov.

Viac k témam: Idlib, konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko zostrelilo v provincii Idlib stíhačku sýrskej armády, osud posádky nie je známy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.