Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Turecko obviňuje arménske ozbrojené sily z útokov na civilistov v Azerbajdžane

 Webnoviny   4. október 2020  168
Turecko obviňuje arménske ozbrojené sily z útokov na civilistov v Azerbajdžane

4.10.2020 (Webnoviny.sk) - Turecko v nedeľu obvinilo arménske ozbrojené sily z útokov na civilistov v azerbajdžanskom meste Gjandža na západe krajiny. Druhé najväčšie mesto v krajine má vyše 330 tis. obyvateľov.

Pod arménskou paľbou sa ocitlo podľa skoršieho vyhlásenia azerbajdžanského ministerstva obrany. Separatisti podporovaní Arménskom tvrdia, že v meste zničili k leteckú základňu.

„Dnešné arménske útoky na civilistov v druhom najväčšom azerbajdžanskom meste Gjandža sú ďalším vyjadrením ich postoja, ktorý nerešpektuje právo. Tieto útoky odsudzujeme,“ uviedlo vo vyhlásení turecké ministerstvo zahraničných vecí.

Turecko dlhodobo podporuje Azerbajdžan v spore o odštiepenecký región Náhorný Karabach, ktorý ovládajú arménski separatisti. Najnovšie boje v oblasti prepukli minulý víkend.

Konflikt sa zintenzívnil v nedeľu a obe strany sa vzájomne obviňujú z útokov na civilné obyvateľstvo.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko obviňuje arménske ozbrojené sily z útokov na civilistov v Azerbajdžane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.