Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Turecko je pripravené vystupovať ako garant pri riešení vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, tvrdí Erdoğan

 Webnoviny   9. november 2023  142  
Turecko je pripravené vystupovať ako garant pri riešení vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, tvrdí Erdoğan

9.11.2023 (SITA.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan vraví, že Ankara je pripravená vystupovať ako garant, aby pomohla vyriešiť vojnu medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Ako referuje web news.sky.com, Erdoğan to povedal počas rozhovoru s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím. Podľa Erdoğanovej kancelárie sa dvojica stretla na okraji samitu Organizácie pre hospodársku spoluprácu (ECO) v uzbeckom hlavnom meste Taškent.

Turecký líder sa v doterajšom priebehu najnovšej vojny medzi Izraelom a Hamasom tvrdo staval proti Izraelu. Označil ho za okupanta a povedal, že Hamas nie je teroristická organizácia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Irán je najväčším podporovateľom Hamasu. V predchádzajúcich rokoch poskytoval skupine zbrane a výcvik jej bojovníkov, hoci na medzinárodnej úrovni sa neobjavili žiadne náznaky, že Teherán bol priamo zapojený do útokov na Izrael zo 7. októbra.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Turecký prezident, Vojnový konflikt
Zdroj: SITA.sk - Turecko je pripravené vystupovať ako garant pri riešení vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, tvrdí Erdoğan © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.