Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Turecko a Rusko prediskutovali konflikt v Líbyi a dohodli sa spoločne dosiahnuť prímerie

 Webnoviny  22. júl 2020  214
Turecko a Rusko prediskutovali konflikt v Líbyi a dohodli sa spoločne dosiahnuť prímerie

22.7.2020 (Webnoviny.sk) - V Ankare sa v stredu stretli turecké a ruské delegácie, aby spolu prediskutovali vojnu v Líbyi a dohodli sa na spoločných snahách o trvalé prímerie v tejto severoafrickej krajine. Informovalo o tom turecké ministerstvo zahraničia.

Krajina sa rozhodli spolupracovať


Turecko a Rusko stoja na opačných stranách líbyjského konfliktu.

Po stretnutí obe delegácie v spoločnom vyhlásení uviedli, že sa dohodli spolupracovať a podporovať znepriatelené líbyjské frakcie pri "vytváraní podmienok pre trvalé a udržateľné prímerie". Súhlasili tiež so spoločným úsilím o politický dialóg.

Chaos v Líbyi po povstaní


Turecko podporuje medzinárodne uznanú vládu v Tripolise, zatiaľ čo Rusko stojí na strane konkurenčných síl generála Chalífa Haftara, ktorý kontroluje východ krajiny.

Líbya upadla do chaosu po povstaní, ktoré v roku 2011 pripravilo o moc aj život diktátora Muammara Kaddáfího.

Viac k témam: konflikt v Líbyi
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko a Rusko prediskutovali konflikt v Líbyi a dohodli sa spoločne dosiahnuť prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.