Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Turecká polícia chytila pôvodcov streľby pred rakúskym veľvyslanectvom, boli opití
ISTANBUL 25. novembra (WebNoviny.sk) - Tureckej polícii sa v nedeľu podarilo chytiť dvoch páchateľov streľby, ktorá sa v noci zo soboty na nedeľu ozývala pred rakúskym veľvyslanectvom v Ankare.
Policajti mužom zaistili aj zbraň, z ktorej strieľali. Ich motiváciu stále nepoznajú, no podľa vyhlásenia ankarskej polície boli obaja muži na mol opití. K streľbe pred rakúskym veľvyslanectvom došlo približne o štvrtej ráno miestneho času (02:00 SEČ). Páchatelia strieľali z auta, na ktorom potom ušli, policajti našli následne pred veľvyslanectvom veľké množstvo nábojníc. Streľba si nevyžiadala žiadne zranenia a nespôsobila ani vážnejšie materiálne škody.
V auguste tohto roku došlo k podobnému prípadu pred veľvyslanectvom USA v Ankare, ktoré je na rovnakej ulici a od toho rakúskeho je vzdialené len 130 metrov. Ani pri augustovom útoku na americké veľvyslanectve nebol nikto zranený, strelec z auta mieril na vstupnú bránu budovy a jedno z okien, ktoré však bolo nepriestrelné.
Viac k témam: streľba, Turecká polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecká polícia chytila pôvodcov streľby pred rakúskym veľvyslanectvom, boli opití © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Centrom Českých Budějovíc pobehoval diviak, zavítal aj do obchodu s keramikouNasledujúci článok
Skvelá Petra Vlhová je tretia po prvom kole slalomu v Killingtone
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne