Utorok, 21. marec 2023
Mimoriadne správy

Turecká armáda letecky zaútočila na Kurdov, konanie súvisí s minulotýždňovým útokom v Istanbule

 Webnoviny  20. november 2022  55
Turecká armáda letecky zaútočila na Kurdov, konanie súvisí s minulotýždňovým útokom v Istanbule

20.11.2022 (Webnoviny.sk) - Turecko podniklo letecké údery v severných regiónoch Sýrie a Iraku proti kurdským organizáciám, ktoré sú podľa Ankary zodpovedné za minulotýždňový útok v Istanbule. Oznámilo to v nedeľu turecké ministerstvo obrany. Lietadlá tureckej armády zaútočili proti základniam zakázanej Strany kurdských pracujúcich (PKK) a proti kurdským Ľudovým obranným jednotkám (YPG).

Turecký rezort obrany uviedol, že konal na základe práva na sebaobranu podľa článku 51 Charty Organizácie Spojených národov. Ministerstvo konštatovalo, že sa zameralo na oblasti, ktoré „teroristi používajú ako základne pre svoje útoky proti našej krajine".

Letecké údery nasledovali po bombovom útoku na rušnej istanbulskej ulici z 13. novembra, pri ktorom zomrelo šesť ľudí a viac ako 80 ďalších bolo zranených. Turecké úrady z útoku obvinili PKK a YPG. Kurdské ozbrojené skupiny však účasť na útoku popreli.

Viac k témam: kurdské organizácie, letecká ofenzíva, útok v Istanbule
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecká armáda letecky zaútočila na Kurdov, konanie súvisí s minulotýždňovým útokom v Istanbule © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.