Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi

 Webnoviny  16. október 2022  106  
Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi

16.10.2022 (Webnoviny.sk) - Grécke úrady obvinili Turecko, že prinútilo 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Polícia uviedla, že migrantov našli úplne nahých v piatok, pričom niektorí mali zranenia.

Do krajiny prišli na plastových člnoch po rieke Marica, ktorá tvorí hranicu medzi Gréckom a Tureckom.

Provokatívne správanie


Migranti povedali polícii a príslušníkom Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex, že ich turecké úrady prinútili nastúpiť do troch áut, ktoré ich vzali k hranici.

Tiež vypovedali, že ich pred nástupom do člnov prinútili vyzliecť sa. Polícia uviedla, že migrantom poskytli oblečenie a jedlo.

Grécke ministerstvo pre azyl a migráciu v sobotu odsúdilo Turecko s tým, že jeho „provokatívne správanie sa prekračuje všetky hranice“.

„Turecké správanie sa k 92 migrantom, ktorých sme zachránili na hranici, je hanba pre civilizáciu. Očakávame, že Ankara incident vyšetrí a konečne ochráni svoje hranice s EÚ,“ napísal grécky minister pre migráciu Notis Mitarachi k fotografii migrantov, ktorú zverejnil na Twitteri.

Vzájomné obvinenia


Turecko pravidelne obviňuje Grécko, že násilne zatláča späť migrantov prichádzajúcich do krajiny cez more a po zemi. Grécko zas Turecko viní z toho, že posiela migrantov na jeho územie, aby vytvorilo tlak na Európsku úniu.

Migranti sú zvyčajne z Afganistanu a Sýrie, ale aj z iných krajín, ako napríklad z Pakistanu.Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Turci podľa Grékov prinútili 92 migrantov prejsť nahých do Grécka. Je to hanba pre civilizáciu, tvrdí minister Mitarachi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.