Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Trumpova administratíva uvalí nové sankcie na vplyvných ruských podnikateľov a politikov
WASHINGTON 5. apríla (WebNoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa sa chystá uvaliť nové sankcie na vplyvných ruských podnikateľov a politikov.
Spraví tak na základe zákona schváleného minulý rok Kongresom v reakcii na údajné zasahovanie Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016. Uviedli to vo štvrtok traja nemenovaní vládni predstavitelia.
Odporúčame:
Prezident Trump prepustil ministra Shulkina, mal na krku sériu škandálov
Ministerstvo financií bude podľa ich slov implementovať sankcie v súlade so zákonom známym ako CAATSA, ktorý okrem miešania sa do volieb trestá Rusko aj za kroky zamerané na podkopávanie demokracie v Európe.
Zákon, ktorý Trump v roku 2017 napriek určitým výhradám podpísal, ho oprávňuje uvaliť sankcie aj na Irán za destabilizačné aktivity na Blízkom východe a Severnú Kóreu za jej jadrové a balistické raketové programy.
Americkí predstavitelia zatiaľ neuviedli, koľkých ani ktorých Rusov sa nové reštriktívne opatrenia dotknú. Vláda by mala sankcie zverejniť v piatok.
Viac k témam: Donald Trump, Rusko, sankcie proti Rusku, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpova administratíva uvalí nové sankcie na vplyvných ruských podnikateľov a politikov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Odsúdili matku, ktorá zabila a dala do mrazničky dve bábätká
Horské strediská sú pripravené na zimnú sezónu, do rozvoja investovali desiatky miliónov eur
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Ministerstvo cestovného ruchu a športu je pre Huliaka zlatá baňa, Demokrati upozorňujú na nadštandardné odmeny – VIDEO