Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -10,9 °C
Mimoriadne správy

Trumpov facebookový účet bude až do inaugurácie zablokovaný, rovnako to čaká aj jeho Instagram a Twitter

 Webnoviny   7. január 2021  38
Trumpov facebookový účet bude až do inaugurácie zablokovaný, rovnako to čaká aj jeho Instagram a Twitter

7.1.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna sieť Facebook zablokuje účet dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa až do inaugurácie jeho nástupcu Joea Bidena.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg vo štvrtok v príspevku uviedol, že riziko, ktoré predstavuje povolenie Trumpovi používať platformy, je príliš veľké. Preto bude Trumpovo konto zablokované "prinajmenšom po ďalšie dva týždne", pričom tak možno zostane na neurčito.

K podobnému kroku pristúpi aj služba Instagram, ktorú vlastní Facebook. Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter, ktorá tiež dočasne zablokovala Trumpove konto, situáciu prehodnocuje a tiež podnikne ďalšie kroky.

Sociálne siete Facebook, Twitter a Instagram zablokovali Trumpove účty po tom, ako svojimi tvrdeniami podnietil dav ľudí, ktorí neskôr násilne vtrhli do Kapitolu vo Washingtone, D. C., a opakovane zverejňoval nepravdivé vyhlásenia o integrite prezidentských volieb.

Biely dom sa k situácii zatiaľ nevyjadril.

Viac k témam: bezpečnostné riziko, sociálne siete, zablokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpov facebookový účet bude až do inaugurácie zablokovaný, rovnako to čaká aj jeho Instagram a Twitter © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.