Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Trumpa si chce predvolať výbor Snemovne reprezentantov, ktorý vyšetruje útok na Kapitol

 Webnoviny  14. október 2022  68
Trumpa si chce predvolať výbor Snemovne reprezentantov, ktorý vyšetruje útok na Kapitol

14.10.2022 (Webnoviny.sk) - Výbor Snemovne reprezentantov pre vyšetrovanie januárového útoku na Kapitol vo štvrtok jednohlasne odhlasoval predvolanie bývalého prezidenta Donalda Trumpa, aby poskytol svoju výpoveď o dramatických udalostiach zo 6. januára 2021.

Stalo sa tak počas 10. verejného zasadania výboru, počas ktorého tiež predstavili znepokojujúce správy americkej tajnej služby varujúce pred násilím či nové video politických lídrov žiadajúcich o pomoc. Je takmer jasné, že Trump bude proti predvolaniu bojovať a odmietne vypovedať, píše agentúra AP a poukazuje na kritiku, ktorou voči výboru nešetril na svojej platforme.

Útok na Kapitol


Trumpovi priaznivci 6. januára 2021 vtrhli do washingtonského Kapitolu, keď sa Kongres chystal potvrdiť volebné víťazstvo Joea Bidena. Bývalý prezident pritom odmietal prijať volebnú prehru a bez dôkazov opakovane tvrdil, že je obeťou rozsiahleho volebného podvodu.

Najmenej päť ľudí počas útoku a po ňom zomrelo. Ministerstvo spravodlivosti v súvislosti s ním obvinilo viac ako 850 ľudí, pričom niektorí dostali dlhé tresty odňatia slobody.Viac k témam: Snemovňa reprezentantov, útok na Kapitol, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Trumpa si chce predvolať výbor Snemovne reprezentantov, ktorý vyšetruje útok na Kapitol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.