Utorok, 22. október 2019
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Trump sa na summite G20 stretne so Si Ťin-pchingom, témou budú zrejme aj americké clá

 Webnoviny  18. jún 2019  55
Trump sa na summite G20 stretne so Si Ťin-pchingom, témou budú zrejme aj americké clá

WASHINGTON 18. júna (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump uviedol, že sa budúci týždeň na summite G20 v Japonsku stretne s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.

Rozšírenie ciel na dovoz


Šéf Bieleho domu v utorok na Twitteri napísal, že vyjednávacie tímy USA a Číny sa zídu pred jeho schôdzkou s čínskym lídrom.

Americké firmy žiadajú Trumpa, aby nerozširoval clá na dovoz ďalších čínskych tovarov za 300 mld. USD, alebo aspoň aby sa clá netýkali toho importu, ktorý je dôležitý pre ich zákazníkov.

Eskalácia sporu USA a Číny


V rámci eskalujúceho sa sporu s Pekingom v obchodnej oblasti Trump už uvalil 25-percentné clo na dovoz z Číny v hodnote 250 mld. USD.

Jeho cieľom je tlačiť na Peking, aby prestal kradnúť americké technológie, nútiť firmy z USA k odovzdávaniu obchodných tajomstiev a neférovo subvencovať čínske technologické spoločnosti.

Viac k témam: americký prezident, čínsky prezident, clá USA, clo, summit G20, vyjednávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump sa na summite G20 stretne so Si Ťin-pchingom, témou budú zrejme aj americké clá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.