Streda, 12. august 2020
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Trump sa na predvolebnom mítingu posťažoval na svinstvá, ktorým musí čeliť

 Webnoviny  19. december 2019  75
Trump sa na predvolebnom mítingu posťažoval na svinstvá, ktorým musí čeliť

19.12.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump absolvoval v stredu v noci, keď Snemovňa reprezentantov rozhodovala o jeho impeachmente, rekordne dlhú predvolebnú akciu v v štáte Michigan.

Republikáni žalobu nepodporili


Počas nej skákal od jednej, zdanlivo nesúvisiacej témy k druhej, než sa vyjadril k tej najdôležitejšej: historickému hlasovaniu v Kongrese.

V čase, keď členovia dolnej komory začali s hlasovaním, sa posťažoval na "svinstvá", ktorým musí čeliť. Po tom, čo Snemovňa reprezentantov schválila dva body ústavnej žaloby, Trump povedal, že hlasovanie ukázalo "hlbokú nenávisť a pohŕdanie" demokratov voličmi.

Neskôr tiež nezabudol pripomenúť, že traja demokrati sa pridali k republikánom a hlasovali proti impeachmentu. Žalobu, naopak, nepodporil nikto z republikánov.

Trump je ako Johnson a Clinton


Trump sa stal len tretím prezidentom v histórii USA, voči ktorému Snemovňa takto rozhodla. Prvým bol exprezident Andrew Johnson v roku 1868 a následne Bill Clinton v roku 1998. V oboch prípadoch Senát žalobu neschválil.

Vo všeobecnosti sa predpokladalo sa, že Snemovňa reprezentantov impeachment Trumpa schváli, keďže demokrati v nej majú jasnú väčšinu.

Celý proces však pravdepodobne opäť narazí v Senáte, kde majú zas väčšinu republikáni. Senát by mal o impeachmente hlasovať v januári.

Viac k témam: americký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump sa na predvolebnom mítingu posťažoval na svinstvá, ktorým musí čeliť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.