Streda, 12. august 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Trump plánuje zaútočiť na 52 cieľov v Iráne, ak Teherán naplní vyhrážky o odplate

 Webnoviny   5. január 2020  54
Trump plánuje zaútočiť na 52 cieľov v Iráne, ak Teherán naplní vyhrážky o odplate

5.1.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident Spojených štátov Donald Trump pohrozil, že armáda zaútočí na 52 cieľov v Iráne, ak Teherán naplní vyhrážky o odplate za zabitie veliteľa elitných jednotiek iránskych Revolučných gárd Kásema Solejmáního.

Prezident pritom zvolil číslo 52, pretože Irán v minulosti držal rovnaký počet Američanov ako rukojemníkov. Prezident na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísal, že niektoré z týchto cieľov sú veľmi dôležité pre Irán a jeho kultúru. Dodal, že zásah by bol "veľmi rýchly a veľmi tvrdý".

Trump sa tak vyjadril po tom, ako v sobotu večer zasiahli prísne stráženú Zelenú zónu hlavného mesta Iraku rakety. Jedna z nich dopadla neďaleko veľvyslanectva USA, no nikomu sa nič nestalo.

USA predtým vyzvali všetkých svojich občanov, aby opustili Irak a dočasne zatvorili veľvyslanectvo v Bagdade, ktoré cez týždeň napadli demonštranti. Veľká Británia a Francúzsko takisto varovali svojich občanov, aby necestovali do Iraku.

Viac k témam: ozbrojený útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump plánuje zaútočiť na 52 cieľov v Iráne, ak Teherán naplní vyhrážky o odplate © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.