Streda, 20. január 2021
Oblačno  1,4 °C
Mimoriadne správy

Trump odvolal ministra obrany Espera, napätie medzi nimi trvalo už niekoľko mesiacov

 Webnoviny   9. november 2020  66
Trump odvolal ministra obrany Espera, napätie medzi nimi trvalo už niekoľko mesiacov

9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že odvolal ministra obrany Marka Espera.

"S okamžitou platnosťou" sa funkcie ujme Christopher Miller, šéf amerického Národného protiteroristického centra. Na svojej webstránke o tom informuje televízia CNN.

Esper si pripravil list o rezignácii


Esper mal s Trumpom čoraz napätejší vzťah, čo ho primalo k tomu, aby si v snahe o kultivovanejší odchod z funkcie pred niekoľkými týždňami pripravil list o rezignácii, uviedli pre CNN viaceré zdroje z oblasti obrany.

Napätie medzi Esperom a Trumpom


Napätie medzi Bielym domom a Esperom trvalo už niekoľko mesiacov. Zintenzívnilo sa po tom, čo v júni povedal, že nepodporuje nasadenie vojakov v aktívnej službe na potlačenie rozsiahlych protestov, ktoré vyvolala smrť Afroameričana Georgea Floyda v rukách polície. Esper tiež povedal, že vojenské sily by sa mali používať pri presadzovaní zákona, len ak nie je iná možnosť.

Viac k témam: americký prezident, minister obrany, odvolanie, Zabitie Georgea Floyda - protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump odvolal ministra obrany Espera, napätie medzi nimi trvalo už niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.