Utorok, 25. jún 2024
Väčšinou jasno  20,8 °C
Mimoriadne správy

Trump je „na rakete k republikánskej nominácii“, uspel v ďalších predvolebných hlasovaniach

 Webnoviny   3. marec 2024  97  
Trump je „na rakete k republikánskej nominácii“, uspel v ďalších predvolebných hlasovaniach

3.3.2024 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump v sobotu vyhral v sérii republikánskych hlasovaní, ktoré ho priblížili ku kandidatúre v novembrových prezidentských voľbách.

Niekdajší šéf Bieleho domu vyhral takzvané caucusy (volebné zhromaždenia, pozn. red.) v štátoch Missouri, Michigan a Idaho.

Haley sa stále usiluje o víťazstvo


Pokračuje tak v úspechoch naprieč štátmi a očakáva sa, že si počas nasledujúceho volebného „super utorka“, keď budú primárky v 15 štátoch, zabezpečí republikánsku nomináciu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Jeho posledná zostávajúca rivalka, niekdajšia guvernérka Južnej Karolíny Nikki Haley, sa stále usiluje o prvé víťazstvo a vzhľadom na Trumpovo vedenie nemá jasnú cestu k nominácii.

Sedemdesiatsedemročný Trump v sobotu povedal podporovateľom na zhromaždení vo Virgínii, že je „na rakete k republikánskej nominácii“ a sľúbil, že v utorok vo veľkom vyhrá.

Na podujatí, a neskôr aj na zhromaždení v Severnej Karolíne, hovoril hlavne o migrácii na americko-mexickej hranici.

Kríza na hraniciach


To je téma, ktorá veľmi rezonuje u jeho voličov. Trump znova obvinil prezidenta Joea Bidena z krízy na hraniciach aj z toho, že úmyselne povzbudzuje migrantov, aby prešli z Mexika do Spojených štátov.

Bidenova kampaň na to neskôr zareagovala s tým, že Trump odvádza pozornosť od toho, že jeho vinou neuspel nadstranícky návrh zákona o imigrácii a bezpečnosti na hraniciach.

Viac k témam: americké prezidentské voľby, Americký prezident, bývalý americký prezident, Republikáni
Zdroj: SITA.sk - Trump je „na rakete k republikánskej nominácii“, uspel v ďalších predvolebných hlasovaniach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.