Štvrtok, 23. január 2020
Jasno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Trump chce znížiť počet amerických vojakov v Afganistane, USA sú blízko dohody s Talibanom

 Webnoviny  29. august 2019  48
Trump chce znížiť počet amerických vojakov v Afganistane, USA sú blízko dohody s Talibanom

29.8.2019 (Webnoviny.sk) - Prezident Spojených štátov Donald Trump vyhlásil, že jeho krajina chce zredukovať počet vojakov v Afganistane na 8600.

Šéf Bieleho domu v The Brian Kilmeade Show vo štvrtok uviedol, že USA sú blízko k uzatvoreniu dohody s hnutím Taliban, aj keď nemá istotu, či sa to napokon aj podarí.

Pentagon pracuje na pláne stiahnuť polovicu zo 14-tisíc amerických vojakov, no Taliban požaduje odchod všetkých jednotiek.

Predstaviteľ americkej armády v stredu povedal, že je príliš skoro hovoriť o kompletnom stiahnutí vojakov. Dodal, že americká dohoda s Talibanom závisí od bezpečnostných podmienok a že afganské jednotky aj naďalej potrebujú pomoc Američanov.

Viac k témam: americký prezident, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump chce znížiť počet amerických vojakov v Afganistane, USA sú blízko dohody s Talibanom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.