Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7 °C
Mimoriadne správy

Tropická búrka sa mení na hurikán, obyvatelia mexického polostrova Yucatán majú pripravené úkryty

 Webnoviny  26. október 2020  170
Tropická búrka sa mení na hurikán, obyvatelia mexického polostrova Yucatán majú pripravené úkryty

26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Zeta, ktorá naberá na sile a predpokladá sa, že sa stane hurikánom, smeruje k mexickému polostrovu Yucatán.

V pondelok sa búrka nachádzala približne 230 kilometrov juhovýchodne od ostrova Cozumel, uviedlo americké Národné centrum pre hurikány (NHC). Búrku sprevádzal vietor s maximálnou rýchlosťou 110 kilometrov za hodinu.

Predstavitelia štátu Yucatán informovali, že na jeho území sa nachádza takmer 60-tisíc turistov. Pre nich aj pre obyvateľov štátu je pripravených 71 úkrytov.

Hurikán Zeta by mohol do Mexika, na Kajmanie ostrovy a na Kubu priniesť 10 až 20 centimetrov zrážok a potom sa pravdepodobne vydá k americkému pobrežiu.

Viac k témam: hurikán, tropická búrka
Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka sa mení na hurikán, obyvatelia mexického polostrova Yucatán majú pripravené úkryty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.