Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Tropická búrka Elsa zosilnela, v Atlantiku sa vytvoril prvý hurikán sezóny (video)

 Webnoviny   3. júl 2021  100
Tropická búrka Elsa zosilnela, v Atlantiku sa vytvoril prvý hurikán sezóny (video)

3.7.2021 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Elsa zosilnela na prvý hurikán atlantickej sezóny a v piatok strhávala strechy, lámala stromy a ničila úrodu vo východnom Karibiku. V oblasti museli zatvoriť školy, firmy a letiská. Tento hurikán prvej kategórie je prvý, ktorý po viac ako 60 rokoch, zasiahol ostrov Barbados, kam priniesol prudký dážď a vietor, a potom postihol Svätý Vincent a Grenadíny.

Epicentrum hurikánu sa nachádza juhovýchodne od ostrova Beata, ktorý patrí Dominikánskej republike, a pohybuje sa na severozápad rýchlosťou 46 kilometrov za hodinu. Podľa amerického Národného centra pre hurikány (NHC) ho sprevádza vietor s maximálnou rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu. Podľa predpovede sa Elsa ako hurikán dostane k ostrovu Hispaniola a potom zasiahne Kubu a opäť oslabí na tropickú búrku.Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka Elsa zosilnela, v Atlantiku sa vytvoril prvý hurikán sezóny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.