Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Tropická búrka Elsa zasiahla pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, vyžiadala si ľudské obete
4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Elsa v sobotu zasiahla južné pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, kde polámala stromy, postrhávala strechy a zabila najmenej troch ľudí. Jedno úmrtie hlásili z ostrova Svätá Lucia.
V Dominikánskej republike zomreli ďalší dvaja ľudia, a to 15-ročný chlapec a 75-ročná žena, na ktorých spadol múr. Uviedlo to vo vyhlásení Centrum pre núdzové operácie.
Epicentrum búrky, ktorá v sobotu ráno mala silu hurikánu prvej kategórie, sa nachádzalo juhovýchodne od ostrova Hispaniola a pohybovala sa na severozápad rýchlosťou 28 kilometrov za hodinu.
Sprevádzal ju vietor s rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu. Informovalo o tom americké Národné centrum pre hurikány (NHC).
Podľa prognózy by búrka mala zasiahnuť Kubu a potom Floridu. Guvernér Floridy Ron DeSantis vyhlásil núdzový stav v 15 okresoch.
Viac k témam: tropická búrka, tropická búrka Elsa
Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka Elsa zasiahla pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, vyžiadala si ľudské obete © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Husqvarna predstavuje dve robotické kosačky s technológiou AI Vision
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne