Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Tropická búrka Elsa zasiahla pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, vyžiadala si ľudské obete

 Webnoviny   4. júl 2021  110
Tropická búrka Elsa zasiahla pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, vyžiadala si ľudské obete

4.7.2021 (Webnoviny.sk) - Tropická búrka Elsa v sobotu zasiahla južné pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, kde polámala stromy, postrhávala strechy a zabila najmenej troch ľudí. Jedno úmrtie hlásili z ostrova Svätá Lucia.

V Dominikánskej republike zomreli ďalší dvaja ľudia, a to 15-ročný chlapec a 75-ročná žena, na ktorých spadol múr. Uviedlo to vo vyhlásení Centrum pre núdzové operácie.

Epicentrum búrky, ktorá v sobotu ráno mala silu hurikánu prvej kategórie, sa nachádzalo juhovýchodne od ostrova Hispaniola a pohybovala sa na severozápad rýchlosťou 28 kilometrov za hodinu.

Sprevádzal ju vietor s rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu. Informovalo o tom americké Národné centrum pre hurikány (NHC).

Podľa prognózy by búrka mala zasiahnuť Kubu a potom Floridu. Guvernér Floridy Ron DeSantis vyhlásil núdzový stav v 15 okresoch.

Viac k témam: tropická búrka, tropická búrka Elsa
Zdroj: Webnoviny.sk - Tropická búrka Elsa zasiahla pobrežie Haiti a Dominikánskej republiky, vyžiadala si ľudské obete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.