Utorok, 22. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Tranzit cez Ukrajinu počas zákazu vstupu bude povolený, výnimku majú aj zamestnanci úradov

 Webnoviny  27. august 2020  122
Tranzit cez Ukrajinu počas zákazu vstupu bude povolený, výnimku majú aj zamestnanci úradov

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci sa od soboty 29. augusta do 28. septembra nedostanú na Ukrajinu. Tá totiž zaviedla pre cudzincov na toto obdobie zákaz vstupu. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke.

Výnimku zo zákazu vstupu majú ľudia, ktorí tranzitujú cez územie Ukrajiny v priebehu 24 hodín. Rovnako zamestnanci zahraničných zastupiteľských úradov, konzulárnych úradov a zastúpení medzinárodných organizácií akreditovaných na Ukrajine.

Tiež ich rodinní príslušníci, vodiči nákladnej dopravy, piloti, členovia posádky lietadla alebo iných členov leteckého personálu, posádka v lodnej nákladnej doprave, rušňovodiči, vozmajstrovia, vlakové čaty a obslužní pracovníci v železničnej nákladnej doprave.

Slovenský rezort diplomacie tiež pripomína, že lety z Ukrajiny na Slovensko ostávajú pozastavené. Pozastavená je aj medzinárodná osobná železničná a autobusová doprava cez všetky hraničné priechody.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Tranzit cez Ukrajinu počas zákazu vstupu bude povolený, výnimku majú aj zamestnanci úradov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.