Pondelok, 25. september 2023
Prevažne slnečno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Transatlantický voľný tok digitálnych informácií bude obnovený, dohodli sa na tom Európska únia a USA

 Webnoviny  10. júl 2023  72  
Transatlantický voľný tok digitálnych informácií bude obnovený, dohodli sa na tom Európska únia a USA

10.7.2023 (SITA.sk) - Európska únia v pondelok schválila novú dohodu o prenose údajov so Spojenými štátmi, vďaka ktorej sa ukončí patová situácia a obnoví sa transatlantický voľný tok digitálnych informácií. Referuje o tom web Politico.

Európska komisia prijala takzvané rozhodnutie o primeranosti, v ktorom uznala USA za krajinu s dostatočnou ochranou osobných údajov Európanov, ktoré sa tam posielajú, čím sa dohoda účinne spečatila.

„Nový rámec ochrany údajov medzi EÚ a USA zaistí Európanom bezpečný tok údajov a prinesie právnu istotu spoločnostiam na oboch stranách Atlantiku,“ povedala predsedníčka Komisie Ursula von der Leyen.

Vláda USA 3. júla uviedla, že splnila svoje požiadavky vyplývajúce z dohody. Väčšina krajín EÚ ju minulý týždeň tiež formálne podporila, pričom 24 nešpecifikovaných krajín bolo za a tri sa zdržali hlasovania.

Viac k témam: Dohoda, Ochrana osobných údajov, Osobné údaje
Zdroj: SITA.sk - Transatlantický voľný tok digitálnych informácií bude obnovený, dohodli sa na tom Európska únia a USA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.