Utorok, 16. júl 2024
Polojasno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

 Webnoviny  27. august 2023  172  
Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

27.8.2023 (SITA.sk) - Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ktorá sa stala v nedeľu na severoaustrálskom ostrove počas medzinárodného vojenského cvičenia. Ďalších 20 ľudí utrpelo zranenia.

Jedného zraneného operovali


Piatich zranených previezli z Melvillovho ostrova do nemocnice v 80 kilometrov vzdialenom meste Darwin na austrálskej pevnine, uviedol približne šesť hodín po havárii policajný komisár austrálskeho Severného teritória Michael Murphy. Jedného zo zranených v Darwine operovali, informovala hlavná ministerka Severného teritória Natasha Fylesová na tlačovej konferencii.

„Ide o strašnú nehodu," povedala Fylesová. „Vláda Severného teritória je v pohotovosti, aby poskytla akúkoľvek potrebnú pomoc," dodala. Austrálsky premiér Anthony Albanese povedal, že pri nehode lietadla Bell Boeing V-22 Osprey, ktoré spadlo počas cvičenia, sa zranili len Američania.

Personál americkej armády


„Úvodné správy naznačujú, že nehoda sa dotkla len personálu americkej armády," povedal premiér.

Na cvičení sa zúčastňujú aj vojaci z Austrálie, Indonézie, Filipín a Východného Timoru. Na základni v meste Darwin je v súčasnosti približne 150 príslušníkov amerického námorníctva.

Viac k témam: Americká armáda, Americké námorníctvo, Austrálsky premiér, nehoda lietadla v Austrálii, Obete, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk - Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.