Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Tisíce motocyklistov protestovali proti nariadeniu polície na Cypre (video)

 Webnoviny  22. august 2020  137
Tisíce motocyklistov protestovali proti nariadeniu polície na Cypre (video)

22.8.2020 (Webnoviny.sk) - Tisíce motocyklistov sa zúčastnili na protestoch v cyperských mestách, ktorými chceli vyjadriť nesúhlas s prijatým policajným nariadením. Tvrdia, že krok polície porušuje ich ústavné právo na neobmedzenú mobilitu.

Opatrenie zakazuje veľkoobjemovým motocyklom pohybovať sa v niektorých častiach miest v hodinách, keď platí tzv. nočný pokoj. Podľa polície prijatie spomenutého opatrenia bolo nevyhnutné v rámci prevencie proti nadmernému hluku.

Polícia po rozhovoroch s motorkármi síce zmiernila niektoré obmedzenia, tí však trvajú na úplnom zrušení opatrenia. Počas protestu vyšli von aj obyvatelia rušných ulíc, ktorí rozhodnutiu polície tlieskali. Predseda cyperskej asociácie motorkárov Zannetos Koumashi sa pre agentúru AP posťažoval, že celá komunita pyká za previnenia niekoľkých osôb.Viac k témam: motocykle, motorkári, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce motocyklistov protestovali proti nariadeniu polície na Cypre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.