Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami

 Webnoviny   3. júl 2022  35
Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami

3.7.2022 (Webnoviny.sk) - Tisíce obyvateľov predmestí austrálskeho mesta Sydney dostali v nedeľu príkaz na evakuáciu, keďže silný dážď spôsobil rozvodnenie riek a úrady vyhlásili mimoriadnu situáciu.

Meteorologický úrad vydal pre pobrežie pri Sydney a v ďalších častiach Nového Južného Walesu varovanie pred silným dažďom, náhlymi povodňami a vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosť do 90 kilometrov za hodinu.

Austrálski záchranári uviedli, že za uplynulých 24 hodín reagovali na 3-tisíc žiadostí o pomoc. Evakuačné centra otvorili v niekoľkých oblastiach na západe Sydney.

Obyvateľom ohrozených oblastí odporučili, aby nikam necestovali, keďže niektoré cesty sú už pod vodou a ďalším hrozí náhle zaplavenie.

Viac k témam: Extrémne počasie, Povodne
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.