Nedeľa, 4. máj 2025
Malá oblačnosť  10 °C
Mimoriadne správy

Tisíce ľudí demonštrovali v Prahe za legalizáciu marihuany

 Webnoviny   6. máj 2017  512  
Tisíce ľudí demonštrovali v Prahe za legalizáciu marihuany

PRAHA 6. mája (WebNoviny.sk) - Tisícky ľudí v sobotu v českej metropole demonštrovali za legalizáciu marihuany. V poradí už 20. pochod s názvom Million Marihuana March prilákal približne 7000 účastníkov, informujú tamojšie médiá.

Dav vyrazil z Karlovho námestia


Demonštranti niesli transparenty so sloganmi ako "Konopné rastliny do každej rodiny", pričom na čele sprievodu išlo niekoľko alegorických vozov. Dav vyrazil z Karlovho námestia na ostrov Štvanice, kde bude kultúrny program.

Cieľom pražskej akcie bolo podľa organizátorov upozorniť na pretrvávajúci zákaz tejto mäkkej drogy v krajine a úprava príslušnej legislatívy.

Požiadavka demonštrantov


Demonštranti požadujú, aby bolo možné marihuanu vlastniť a pestovať pre vlastné potreby.

Súčasné české zákony totiž aplikáciu marihuany povoľujú iba vážne chorým ľuďom ako formu terapie. Podľa vlády má s marihuanou skúsenosť až tretina Čechov vo veku 15 až 64 rokov, informuje webový spravodajský portál Novinky.cz.

Nadmerné užívanie tohto opiátu však môže viesť k strate kontroly, poklesu sústredenia a výkonu, k nespavosti, ako aj depresiám. Mladí Česi patria v Európe k rekordmanom v užívaní marihuany, pričom tiež viac podceňujú riziká.



Viac k témam: drogy, marihuana, Praha, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce ľudí demonštrovali v Prahe za legalizáciu marihuany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.