Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Tisíce civilistov uviazli v severnom okrese Jemenu medzi bojujúcimi stranami občianskej vojny
KÁHIRA 12. marca (WebNoviny.sk) - Tisíce jemenských civilistov uviazli v okrese na severe Jemenu, kde sa odohrávajú ostré boje medzi znepriatelenými stranami tamojšej občianskej vojny. Informoval o tom Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA).
Podľa jeho údajov sa v provincii Hadždža za posledných šesť mesiacov zdvojnásobil počet ľudí, ktorí museli pred bojmi ujsť zo svojich domov. Podľa utorkovej správy OCHA patrí do vojnou sužovanej provincie aj okres Kušar, kde "tisíce civilistov uviazli medzi bojujúcimi stranami".
Za posledné dva dni si nálety koalície vedenej Saudskou Arábiou, ktorá stojí na strane medzinárodne uznanej vlády, vyžiadali v oblasti už 22 obetí na životoch, medzi nimi aj ženy a 14 detí.
Šiitskí povstalci húsíovia sa snažia získať kontrolu nad okresom Kušar po tom, čo proti nim príslušníci miestnych kmeňov pozdvihli zbrane.
Viac k témam: húsíovia, Šiitskí povstalci, Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA)
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce civilistov uviazli v severnom okrese Jemenu medzi bojujúcimi stranami občianskej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Prezident Kiska sa v Prahe zúčastní na oslavách výročia vstupu Česka do NATO
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini