Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Tisíce Čechov žiadajú odstúpenie vlády, vyčítajú jej vysoké ceny energií i podporu Ukrajine (foto)

 Webnoviny  16. september 2023  114  
Tisíce Čechov žiadajú odstúpenie vlády, vyčítajú jej vysoké ceny energií i podporu Ukrajine (foto)

16.9.2023 (SITA.sk) - V českom hlavnom meste sa v sobotu zišli tisíce demonštrantov žiadajúcich odstúpenie vlády, ktorej vyčítajú vysoké ceny energií a ďalších tovarov a tiež podporu Ukrajine.

Protest spojil stúpencov krajnej pravice a krajnej ľavice, pričom v tomto roku išlo už o tretiu takúto demonštráciu na Václavskom námestí v Prahe, ktorú zorganizovala nová politická strana PRO.

Šéf tejto mimoparlamentnej populistickej strany Jindřich Rajchl vládu obvinil z „plnenia príkazov Bruselu", kritizoval podporu Ukrajine a úzke zväzky Českej republiky s USA. Časť demonštrantov žiadala, aby Česko vystúpilo zo Severoatlantickej aliancie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tisíce demonštrantov v Česku žiadali odstúpenie vlády (fotografie)

Viac k témam: Ceny energií, Česká vláda, Demonštranti, Protest
Zdroj: SITA.sk - Tisíce Čechov žiadajú odstúpenie vlády, vyčítajú jej vysoké ceny energií i podporu Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.