Štvrtok, 2. apríl 2020
Slnečno  1,7 °C
Mimoriadne správy

Tisíce Albáncov protestovali proti vláde, prezident ju obvinil z napojenia na organizovaný zločin

 Webnoviny   2. marec 2020  28
Tisíce Albáncov protestovali proti vláde, prezident ju obvinil z napojenia na organizovaný zločin

2.3.2020 (Webnoviny.sk) - Tisíce Albáncov v pondelok protestovali proti ľavicovej vláde. Spravili tak po tom, ako ju prezident obvinil z porušenia ústavy a napojenia na organizovaný zločin. Ilir Meta získal podporu opozície, ktorá chce vyriešiť politickú krízu novými voľbami.

Meta je dlhodobý kritik vlády. Socialisti, ktorí majú väčšinu v parlamente, začali proces impeachmentu prezidenta v súvislosti s jeho pokusom o zrušenie minuloročných komunálnych volieb. Očakáva sa, že parlament tento mesiac predloží správu, v ktorej ho požiada o rezignáciu.

Albánsko sa snaží robiť reformy vo viere, že dostane zelenú na odštartovanie vstupných rozhovorov na začlenenie do Európskej únie (EÚ).

Viac k témam: albánsky parlament, demonštrácie, impeachment, politická kríza, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce Albáncov protestovali proti vláde, prezident ju obvinil z napojenia na organizovaný zločin © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.