Sobota, 26. september 2020
Slabý dážď  5,1 °C
Mimoriadne správy

Tínedžera, ktorý zhodil chlapca z desiateho podlažia Tate Modern, obvinili z pokusu o vraždu

 Webnoviny   6. august 2019  52
Tínedžera, ktorý zhodil chlapca z desiateho podlažia Tate Modern, obvinili z pokusu o vraždu

6.8.2019 (Webnoviny.sk) - Tínedžera, ktorý v nedeľu zhodil šesťročného chlapca z desiateho podlažia londýnskej galérie Tate Modern, obvinili z pokusu o vraždu. Ako informovala Metropolitná polícia, 17-ročný mladík sa v utorok postaví pred súd pre mladistvých v Bromley.

Zranené dieťa našli po páde z vyhliadky na streche piateho podlažia galérie. Je v kritickom, no stabilizovanom stave. Chlapec je Francúz a v čase incidentu bol s rodinou na návšteve Londýna. Podľa polície medzi ním a páchateľom neexistuje žiadna spojitosť.

Galéria moderného umenia Tate Modern sa nachádza v bývalej elektrárni na južnom brehu Temže. Otvorila v roku 2000 a v roku 2016 sprístupnili jej prístavbu so spomínanou vyhliadkou. Vlani bola najpopulárnejšou britskou turistickou atrakciou, keď pritiahla 5,9 milióna návštevníkov.

Viac k témam: dieťa, galéria Tate Modern, pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk - Tínedžera, ktorý zhodil chlapca z desiateho podlažia Tate Modern, obvinili z pokusu o vraždu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.