Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Tínedžer dostal dvanásť a pol roka za vraždu dievčaťa, ktoré sa s ním rozišlo
8.11.2019 (Webnoviny.sk) - V anglickom grófstve Wiltshire v piatok odsúdili na dvanásť a polročné väzenie tínedžera, ktorý v máji tohto roku zabil svoju expriateľku. Vtedy sedemnásťročný, dnes už dospelý Thomas Griffiths nožom ubodal na smrť rovnako starú Ellie Gould len deň po tom, ako sa s ním rozišla.
Páchateľ v osudný deň prišiel do domu svojej bývalej priateľky v meste Calne, začal ju škrtiť a potom ju trinásťkrát bodol do krku kuchynským nožom. Nakoniec ju nechal ležať na zemi v kuchyni, kde ju neskôr našiel jej otec.
Rodičia dievčaťa si najskôr mysleli, že šlo o samovraždu, pretože páchateľ všetko narafičil tak, aby to tak vyzeralo. Na zemi ju nechal ležať s nožom zabodnutým v krku, pričom tento nôž jej vložil do ruky.
Následne rozoslal rôznym ľuďom SMS správy, ktoré mu mali zaistiť alibi, vrátane správy samotnej obeti, v ktorej sa jej pýtal, či sa s ním ešte nechce stretnúť.
Vášňou nebohej Ellie Gould boli predovšetkým kone, často sa zúčastňovala na jazdeckých pretekoch a jej snom bolo pracovať v jazdeckej polícii. S páchateľom sa poznali od siedmich rokov, chodili spolu tri mesiace.
Viac k témam: súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Tínedžer dostal dvanásť a pol roka za vraždu dievčaťa, ktoré sa s ním rozišlo © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Thajská vláda schválila zákaz nočného vychádzania na juhu krajiny
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini