Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Teroristický útok v Bruseli: Podozrivého atentátnika zastrelila polícia, v minulosti mu odmietli udeliť azyl (video+foto)

 Webnoviny  17. október 2023  62  
Teroristický útok v Bruseli: Podozrivého atentátnika zastrelila polícia, v minulosti mu odmietli udeliť azyl (video+foto)

17.10.2023 (SITA.sk) - Muža podozrivého z toho, že v pondelok večer v Bruseli zabil dvoch Švédov, v utorok ráno zastrelila polícia. Oznámila to belgická ministerka vnútra Annelies Verlindenová. Belgický premiér Alexander De Croo povedal, že páchateľom útoku na švédskych občanov bol Tunisan žijúci v Belgicku nelegálne.

Belgický federálny prokurátor Frédéric Van Leeuw konštatoval, že 45-ročný muž, ktorého nemenoval, zverejnil na internete videozáznam s tvrdením, že zabil troch Švédov. Podozrivý vraj na videozázname vyhlásil, že korán je „pre neho neprekročiteľnou čiarou a je ochotný sa pre neho obetovať".

Švédsko v auguste zvýšilo svoju protiteroristickú pohotovosť na druhý najvyšší stupeň po tom, ako séria verejných pálení koránu irackým utečencom žijúcim v krajine viedla k vyhrážkam zo strany islamských militantných skupín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Bruseli (fotografie)

Belgický minister spravodlivosti Vincent Van Quickenborne informoval, že mužovi podozrivému z pondelkovej streľby v roku 2019 odmietli poskytnúť azyl. Belgická štátna tajomníčka pre azylovú problematiku Nicole de Moorová konštatovala, že podozrivý po tom, ako mu neudelili azyl, zmizol a úrady, ktoré ho chceli deportovať, ho nemohli nájsť.Viac k témam: Belgický premiér, Streľba v Bruseli
Zdroj: SITA.sk - Teroristický útok v Bruseli: Podozrivého atentátnika zastrelila polícia, v minulosti mu odmietli udeliť azyl (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.