Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -7 °C
Mimoriadne správy

Teroristi nás nemôžu poraziť, reaguje minister Korčok na útok vo Viedni

 Webnoviny   3. november 2020  80
Teroristi nás nemôžu poraziť, reaguje minister Korčok na útok vo Viedni

3.11.2020 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (SaS) vyjadril solidaritu a sústrasť obetiam a ich rodinám po útoku vo Viedni.

Korčok zaslal svojmu rakúskemu rezortnému partnerovi Alexandrovi Schallenbergovi v súvislosti s teroristickými útokmi vo Viedni sústrastný telegram. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni

Teroristi sa snažia spoločnosť zneistiť


„Sme šokovaní, kedykoľvek a kdekoľvek vo svete dôjde k teroristickým útokom. O to viac, ak dôjde k útoku na nášho suseda a nám tak blízke mesto, akým je Viedeň,“ uviedol v liste šéf slovenskej diplomacie.

Teroristi podľa Korčoka útočia proti samotným základom spoločnosti, ktorú chcú zneistiť a rozvrátiť. Osobitne opovrhnutiahodné podľa neho je, ak k útoku dôjde v tak ťažkej a vypätej situácii, keď krajiny čelia najväčšej výzve od čias druhej svetovej vojny a podnikajú nevyhnutné kroky na zastavenie pandémie.

Zahynuli civilisti


,,Teroristi vraždia nevinných, zastrašujú celú spoločnosť. Nech sa ale nemýlia, naša spoločnosť môže byť zraniteľná, avšak bude sa brániť. V takýchto okamihoch sme ešte viac zomknutí a odhodlaní brániť našu spoločnosť a hodnoty, v ktoré veríme. Teroristi nás nemôžu poraziť. Ich ideológia a kriminálne činy budú potrestané, svoj spôsob života a našich občanov si uchránime,“ uzavrel Korčok s tým, že Slovenská republika stojí v týchto ťažkých hodinách pri Rakúsku.

Pri streľbe z pondelka 2. novembra v centre Viedne zahynulo niekoľko civilistov a viacerí ďalší, vrátane jedného policajta, utrpeli zranenia. Na sociálnej sieti o tom informovala viedenská polícia s tým, že policajti zastrelili jedného z páchateľov. Tých je podľa polície niekoľko, sú vyzbrojení puškami a strieľali na šiestich rôznych miestach.

Viac k témam: kondolencia, teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk - Teroristi nás nemôžu poraziť, reaguje minister Korčok na útok vo Viedni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.