Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Taliban zabil príbuzného reportéra Deutsche Welle, prehľadali aj domy ďalších novinárov

 Webnoviny  19. august 2021  151
Taliban zabil príbuzného reportéra Deutsche Welle, prehľadali aj domy ďalších novinárov

19.8.2021 (Webnoviny.sk) - Militantné hnutie Taliban v Afganistane zastrelilo príbuzného jedného z reportérov nemeckého verejnoprávneho vysielateľa Deutsche Welle.

Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia spoločnosti s tým, že druhého člena novinárovej rodiny vážne zranili. Bojovníci Talibanu údajne hľadali reportéra Deutsche Welle a prehľadávali domy na západe Afganistanu. Ďalší príbuzní dokázali ujsť.

Samotný reportér, ktorého identitu nezverejnili, je už podľa Deutsche Welle v Nemecku, odkiaľ aj pracuje. Podrobnosti o zavraždenom a zranenom členovi rodiny nezverejnili a neposkytli ani bližšie informácie o tom, kedy a kde presne v Afganistane sa incident odohral.

Riaditeľ Deutsche Welle Peter Limbourg vraždu ostro odsúdil. „Zabitie blízkeho člena rodiny jedného z našich novinárov Talibanom je neuveriteľne tragické a je dôkazom bezprostredného nebezpečenstva, ktorému čelia všetci naši pracovníci a ich rodiny v Afganistane,“ uviedol s tým, že „Taliban zjavne vykonáva organizované pátrania po novinároch v Kábule a provinciách. Dochádza čas“.

V uplynulých dňoch a týždňoch Taliban podľa Limbourga prehľadal domy najmenej troch ďalších reportérov Deutsche Welle v Afganistane.

Viac k témam: novinár, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban zabil príbuzného reportéra Deutsche Welle, prehľadali aj domy ďalších novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.