Sobota, 25. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Taliban oblieha bezmocných členov afganských síl, tým dochádzajú zásoby aj munícia
Webnoviny 5. apríl 2019 616
KÁBUL 5. apríla (WebNoviny.sk) - Taliban v piatok druhý deň oblieha vládny a armádny komplex v odľahlej provincii Bádgís na západe Afganistanu.
Miestni predstavitelia informovali o ďalších 12 obetiach z radov afganských síl a vydali dramatické vyhlásenie, že vojakom vo vnútri komplexu dochádzajú zásoby vrátane munície.
Nikto neprišiel na pomoc
Celkovo už prišlo o život 32 afganských vojakov a policajtov, mnohí utrpeli zranenia. Miestni predstavitelia a obyvatelia sú sklamaní, že im na pomoc neprišli jednotky Severoatlantickej aliancie ani afganská vláda.
Ako uviedol člen provinčnej rady Muhammad Násir Nazárí, na bojoch sa zúčastňuje odhadom dvetisíc bojovníkov Talibanu, v obliehanom komplexe sa nachádza približne 600 členov afganských bezpečnostných síl.
Terčom je veliteľstvo
Masívny útok sa začal vo štvrtok pred úsvitom a terčom je vládne veliteľstvo v okrese Balál Murgab. Taliban sa prostredníctvom svojho hovorcu Karího Júsufa Ahmadího prihlásil k zodpovednosti za útok.
Islamistické hnutie vystupňovalo v krajine útoky na predstaviteľov vlády a afganské bezpečnostné sily aj napriek mierovým rokovaniam s vyslancom Spojených štátov.
Viac k témam: Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban oblieha bezmocných členov afganských síl, tým dochádzajú zásoby aj munícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická
Pracovných ponúk je čoraz menej, aktivita uchádzačov však láme rekordy