Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Taliansky expremiér Silvio Berlusconi čelí ďalším zdravotným problémom, lekári mu potvrdili leukémiu

 Webnoviny   6. apríl 2023  68  
Taliansky expremiér Silvio Berlusconi čelí ďalším zdravotným problémom, lekári mu potvrdili leukémiu

6.4.2023 (SITA.sk) - Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi sa lieči na pľúcnu infekciu, ktorá naznačuje, že má chronické ochorenie krvi, čo je druh leukémie.

Osobný lekár 86-ročného mediálneho magnáta a senátora Alberto Zangrillo podpísal lekársku správu, ktorú zverejnili vo štvrtok popoludní a uvádza sa v nej, že Berlusconi „má už nejaký čas“ leukémiu v „pretrvávajúcej chronickej fáze“.

Podstúpil chemoterapiu


„Súčasná liečebná stratégia predpokladá liečbu pľúcnej infekcie“, ako aj špecializovanú liečbu „zameranú na obmedzenie negatívnych účinkov“ už existujúceho stavu, chronickej leukémie“, uvádza sa v správe.

Osemdesiatšesťročného trojnásobného bývalého predsedu vlády v stredu prijali do milánskej nemocnice San Raffaele, pričom jeho poradcovia naznačili, že to bolo v dôsledku problémov súvisiacich s predchádzajúcou infekciou.

Skôr počas štvrtka Berlusconiho blízky politický spojenec s odvolaním sa na Zangrilla uviedol, že politik je pri vedomí a v stabilizovanom stave. Tlačová agentúra ANSA bez uvedenia zdrojov informovala, že Berlusconi podstúpil chemoterapiu.

Prekonal rakovinu prostaty


Berlusconi mal v uplynulých rokoch viacero zdravotných problémov a v roku 2020 prekonal i COVID-19. Novinárom vtedy po desiatich dňoch v nemocnici povedal, že je to „zákerná“ choroba a bola to najnebezpečnejšia výzva, akej kedy čelil.

Okrem toho má už roky implantovaný kardiostimulátor, v roku 2016 mu vymenili aortálnu chlopňu a prekonal aj rakovinu prostaty. V januári 2022 ho prijali do nemocnice pre údajnú infekciu močových ciest.

Minulý týždeň bol v San Raffaele, kde pracuje jeho osobný lekár, niekoľko dní na pravidelnej kontrole.

Viac k témam: Leukémia
Zdroj: SITA.sk - Taliansky expremiér Silvio Berlusconi čelí ďalším zdravotným problémom, lekári mu potvrdili leukémiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.