Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Talianskom otriasli výbuch plynu spolu so zrútením dvoch budov, zomrelo niekoľko ľudí

 Webnoviny  12. december 2021  60
Talianskom otriasli výbuch plynu spolu so zrútením dvoch budov, zomrelo niekoľko ľudí

12.12.2021 (Webnoviny.sk) - Najmenej štyria ľudia zomreli po zrútení dvoch budov po výbuchu plynu na talianskej Sicílii. Výbuch otriasol mestom Ravanusa v sobotu okolo 20:30, informuje spravodajský portál Sky News.

Kapitán miestnych požiarnikov Giuseppe Merendino potvrdil počet obetí a uviedol tiež, že dvoch ľudí našli v troskách živých. Päť ľudí je však stále nezvestných, medzi nimi dve deti a mladý pár, ktorý čakal dieťa.

Na pátracej operácii sa podieľa zhruba 250 záchranárov vrátane dobrovoľníkov civilnej ochrany. Pri pátraní po ľuďoch v troskách tiež pomáhajú psy a drony. Oheň po explózii sa záchranárom podarilo uhasiť zhruba o 23:15.

Viac k témam: Výbuch plynu, Zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Talianskom otriasli výbuch plynu spolu so zrútením dvoch budov, zomrelo niekoľko ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.