Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Taliansko zavádza povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín Únie, Španielsko sa zas otvára pre Britov

 Webnoviny  30. marec 2021  84
Taliansko zavádza povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín Únie, Španielsko sa zas otvára pre Britov

30.3.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska vláda zavedie povinnú päťdňovú karanténu pre cestujúcich prichádzajúcich z krajín Európskej únie (EÚ). Predtým sa museli po príchode do Talianska izolovať iba ľudia, ktorí pricestovali zo štátov mimo EÚ. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

K sprísneniu podmienok pristúpili aj v Nemecku. Minister vnútra Horst Seehofer v utorok oznámil, že krajina zvýši kontroly na svojich pozemných hraniciach. Od nedele platí, že cestujúci prichádzajúci do Nemecka z Francúzska musia mať negatívny test a pobudnúť v karanténe 10 dní.

Viac o téme: KoronavírusNegatívny test od všetkých, ktorí prichádzajú z Francúzska po zemi, požaduje aj Španielsko. Madrid však počnúc utorkom umožnil vstup do Španielska cestujúcim z Veľkej Británie.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko zavádza povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín Únie, Španielsko sa zas otvára pre Britov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.